Wpisy dla kobiet

Nigdy nie jest za późno na surfowanie po sieci
Kiedy zła pogoda oraz niskie temperatury zatrzymują seniorów w pomieszczeniu, zdolność korzystania z komputera może im gwarantować ważne połączenie ze światem peryferyjnym.

e kobiety

Większość z nas zna już podstawy surfowania po Internecie na pecetach domowych, laptopach i smartfonach – ale istnieje niewielki segment seniorów, który wciąż nie jest tak porządnie zaznajomiony z tajnikami świata cyfrowego. Jeżeli przystajesz do tej grupy – oto parę wskazówek, które pomogą Tobie wstąpić w ten temat, bo na Internet przenigdy nie jest za późno!

Ciekawi Cię internet? Poproś o wsparcie członka rodziny
Jeżeli słuchałeś o zasadzkach surfowania po Internecie – kradzieży tożsamości, wirusach komputerowych i innych fałszach – nie zrażaj się, jakkolwiek porozmawiaj z rodziną oraz bliskimi kompanami o bezpieczeństwie użytkowania portali społecznościowych, takich jak Facebook czy Pinterest, żeby nie popełnić błędu.
Młodsi członkowie familii – w szczególności wnuki – są nieraz nieocenioną pomocą w tej kwestii oraz z pewnością pomogą Tobie przejść przez podstawy, a parę sesji szkoleniowych z ich udziałem to przy okazji olśniewający sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu. W ciągu kilku krótkich godzin możesz rozpocząć między innymi:
•    surfować,
•    upubliczniać fotografie,
•    wysyłać wiadomości do ludzi, z którymi nie miałeś od dawna kontaktów.

Krok po kroku wirtualny świat będzie stawał się dla Ciebie coraz to bardziej wymowny oraz będziesz korzystać z jego możliwości z pokaźniejszą pewnością siebie. Nie ma żadnych powodów, by z tego nie skorzystać, a wyraźnie w XXI wieku jest to wskazane.