Kraków- inteligentne i nowoczesne miasto

Wśród licznych miast w Polsce, Kraków wybija się nie jedynie w temacie sztuki i rozrywki, ale również na licznych innych obszarach. Staje się obszarem przyjemnym do mieszkania. Przekształcenia, jakie stały się udziałem miasta w niedawnych okresach sprawiają, że miasto naprawdę pnie się w górę.
Pożyteczne zmiany w Grodzie Kraka.
Co pozytywnego wypracowano w ciągu ostatniego okresu? Wielość napraw i nowości inwestycyjnych jest duża. Niezwykle wsparły rząd w tej materii środki Unii Europejskiej, z których Kraków często czerpie. Szybkie działanie w zakresie uzyskiwania dotacji spowodowały, że gmina rozwinęła się o następne węzły komunikacyjne, ekologiczne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, i ciekawe obiekty konferencyjno – sportowe.
Niemałe innowacje są niewidoczne dla standardowego mieszkańca. Nie oznacza to jednakowoż, że nie istnieją. Zazwyczaj pomijamy nie związane z nami historie. Typowemu obywatelowi Krakowa zdaje się, że w mieście niewiele się wykonuje. Natomiast miasto rozwija się w każdym kierunku. Innowacje w obszarze gospodarki śmieciami, tworzeniu oraz modernizacji siatki wodociągowej, budowa filtrów akustycznych to tylko część zmian, które umożliwiają mieszkańcom bezpieczniej i bardziej komfortowo żyć. Kraków zmienia się też w zakresie możliwości konferencyjnych. Potencjał miasta idzie w górę dzięki takim obiektom jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. takie miejsca przyciągają turystów do przyjazdu.
Rozpoczynane za pomocą zarządu miasta plany nie tyczą się jedynie ścisłego centrum Krakowa, ale też są połączone z pełnym regionem. Dlatego lepiej nie utyskiwać lecz zauważyć zmiany w które obrodził Kraków.
Przyszłe lata – jeśli będzie możliwość zachowania tempa zmian – umożliwią Krakowowi stać się wspaniałą stolicą małopolski.
Majchrowski co zrobił